5 ćwiczeń na platformie wibracyjnej

W obecnych czasach jest tak, iż platforma wibracyjna, zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, jak również w Polsce. Czym jest to spowodowane? Dlaczego tak jest? Co to jest w ogóle ta platforma wibracyjna? Jak ona działa? Jakie ma zalety? Jak na niej ćwiczyć? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Platforma wibracyjna – co to jest?

A więc zacznę od wyjaśnienia, co to jest w ogóle platforma wibracyjna i jak ona działa? Otóż platforma wibracyjna to tak naprawdę nic innego, jak specjalne urządzenie, które swoim wyglądem przypomina rozbudowaną wagę fitness. Taka platforma wibracyjna wytwarza drgania, które są różnej częstotliwości i mocy. Ćwiczenia na niej, wykonujemy, stojąc na urządzeniu lub opierając się o nie wybranymi częściami ciała, np., podczas robienia pompek, kładziemy na platformie nasze dłonie. Z pozoru taki trening na platformie wibracyjnej, wydaje się bardzo prosty, ale o jego przebiegu i efektywności głównie decyduje wybór ćwiczeń, które wykonuje się na platformie wibracyjnej. Jakie to ćwiczenia? Odpowiedzią na to pytanie, będzie, przedstawienie przez ze mnie w tym artykule pięciu z nich. Oto one:

ĆWICZENIE 1

Jedną stopę, ułóżmy na platformie wibracyjnej, a drugą oprzyjmy o podłogę. I właśnie w takiej pozycji, postarajmy się wykonać przysiad bułgarski. Zróbmy 12 powtórzeń na nogę.

ĆWICZENIE 2

Stańmy na platformie wibracyjnej i oprzyjmy się lekko rękoma. Następnie, wykonajmy pełne przysiady. Wykonajmy 30 powtórzeń.

ĆWICZENIE 3

Oprzyjmy łokcie o platformę wibracyjną, a zadarte palce, ułóżmy na podłodze. Trzymamy tak 30 sekund. Wykonując to ćwiczenie koniecznie, pamiętajmy o tym, aby mieć proste plecy i napięty brzuch.

ĆWICZENIE 4

Usiądźmy tyłem do platformy na ziemi, dłonie oprzyjmy o platformę wibracyjną, unieśmy pośladki i wykonujmy unoszenie tułowia na samych rękach. Zróbmy 20 razy.

ĆWICZENIE 5

Wykonajmy 20 pompek, opierając się dłońmi o platformę wibracyjną.

Zalety platformy wibracyjnej:

Skoro wiemy już, co to jest platforma wibracyjna i jak na niej ćwiczyć to teraz przyszedł czas, abym napisała, jakie są zalety na niej dla osoby ćwiczącej. Po pierwsze ćwiczenia na platformie wibracyjnej, wpływają na spalanie tłuszczu, nawet tego, który odkłada się w partiach organizmu, które nie poddają się owym ćwiczeniom. Ponadto dzięki tym ćwiczeniom na platformie wzmacniamy naszą skórę, gdyż stymuluje ona wytwarzanie kolagenu i włókien elastyny, a także zmniejsza cellulit. Ćwiczenia na platformie mają również wpływ na nasze mięśnie i kości, gdyż działa dość podobnie, jak trening siłowy. Poza tym dzięki niej możemy aktywować wszystkie włókna mięśniowe, które kurczą się wtedy niezależnie od naszej woli. Dzięki ćwiczeniom na platformie ukrwimy nasze stawy i wzmocnimy tkanki.

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *