ćwiczenia na skakance na płaski brzuch

5 ćwiczeń ze skakanką na płaski brzuch

Większość osób uważa, że skakanie na skakance to tylko i wyłącznie zabawa przeznaczona jedynie dla dzieci. Otóż wcale tak nie jest, jest to bardzo mylne myślenie. Dlaczego? Dlatego iż regularne skakanie na skakance, pomoże nam schudnąć i sprawi, że na nowo polubimy skakanie. Z tego też względu chcąc mieć płaski brzuch weźmy skakankę do swoich rąk i wprawiamy ją w ruch. Ale, jakie ćwiczenia wykonywać na skakance, aby uzyskać płaski brzuch? By odpowiedzieć na to pytanie to w tym artykule przedstawię 5 ćwiczeń na płaski brzuch ze skakanką, które należy wykonywać regularnie.

skakanka
Źródło: hop-sport.pl
Oto one:
1. Stańmy, trzymając skakankę. Następnie skakankę umieśćmy za lekko rozstawionymi nogami. Później wyskoczmy najwyżej jak możemy, mając uniesione kolana, jednocześnie przerzucamy skakankę nad głową.
2. W tym ćwiczeniu zahaczmy skakankę o prawą kostkę i stańmy, trzymając stopy razem. Następnie złapmy ręce za głowę, pamiętając o tym, aby mieć ręce ugięte w łokciach. Pociągnijmy za rączki skakanki, jednocześnie uginając prawą nogę. W tej pozycji wstrzymajmy ruch na 40 sekund.
3. Wykonując to ćwiczenie połóżmy się na plecach, a skakankę zahaczamy o stopy. Następnie zablokujmy kolana i złapmy rączki skakanki obiema rękoma. Pamiętajcie, by linię skakanki napiąć. Później ściągnijmy skakankę, jednocześnie bardzo szybko unosząc nogi. Otóż opuszczaj je w ciągu 6 sekund.
4. Złączmy stopy w trakcie skakania. Następnie wykonajmy skok w prawą stronę po skosie do przodu o 15 – 20 centymetrów i wylądujmy na obu stopach naraz. Później skoczmy w lewo po skosie, tak samo o jakieś 15 – 20 centymetrów. Kontynuujmy skakanie w ten sposób.
5. W tym ćwiczeniu wykonajmy skok na przemian, pilnując, aby mieć złączone stopy i być w lekkim rozkroku.
Jeżeli szukasz solidnej skakanki do ćwiczeń, która będzie lekko chodzić, a linka nie będzie się plątała, sprawdź dostępne modele w hop-sport.pl Skakanki od tego producenta mają regulowaną długość i dosyć lekko chodzą. Sprawdź solidne skakanki w atrakcyjnej cenie na hop-sport.pl

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *