5 sposobów na aktywne spędzanie czasu z rodziną zimą

Zastanawiasz się, jak aktywnie spędzić czas w długie jesienne wieczory z rodziną? Tutaj przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych sposobów. Sprawdź je 🙂

Źródło: pixabay.com
  1. Kalambury – W tę grę najlepiej gra się całą rodziną. Wtedy jest najwięcej śmiechu i zabawy. Podczas tej gry wszyscy gracze muszą pobudzać swoją wyobraźnię i umiejętności aktorskie, aby przekazać to, co akurat ma się na myśli. Do gry w kalambury nie potrzebujemy żadnej planszy, czy specjalnych kart. Możemy wymyślać postacie, czy czynności samodzielnie. Podczas tej zabawy z pewnością nie będziemy siedzieć bezczynnie.
  2. Piłkarzyki – idealna rozrywka dla męskiej strony rodziny. Mali i duzi chłopcy to uwielbiają. Rodzina może rozegrać turniej w piłkarzyki np. matka z córką kontra tatuś z synem. Przy tej grze trzeba wykazać się refleksem i sprytem.
  3. Wygibasy na macie – w sklepach znajdziemy grę z matą i planszą do losowania. Mata ma duże kropki w kilku kolorach. Plansza wskazuje nam w którym miejscu uczestnicy gry mają postawić nogę lub położyć rękę. Podczas tej gry trzeba się czasami bardzo wygimnastykować. Podczas każdej rundy jest dużo śmiechu i zabawy.
  4. Rodzinna wyjście na basen – ruch to zdrowie. Szczególnie wizyta na basenie wpłynie na każdego pozytywnie. Pływanie to idealna forma ruchu bez względu na wiek. Nie obciąża stawów, rozluźnia mięśnie. Warto spróbować swoich sił na basenie bez względu na kondycję i porę roku.
  5. Gra w bilard – Co powiecie na rodzinny turniej bilardowy? W bilarda może grać każdy, kto dosięga stołu i utrzyma kij. Rodzinny turniej to świetna rozrywka. Przyglądając się mu z boku, wygląda na prostą grę. Jednak tak naprawdę, przy tej grze trzeba trochę pogłówkować i trochę się powyginać. Jeśli lubicie grać w bilard, macie trochę wolnego miejsca w domu, a nie przepadacie za grą w bilard w miejscach publicznych, to sprawdźcie ceny stołów bilardowych na stronie stoly-bilardowe.net.

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *