Crossfit – na czym polega i jakie są efekty?

Wiecie, co kryje się pod pojęciem Crossfit? W obecnych czasach bardzo znana i popularna forma treningu. W tym artykule postanowiłam nieco bliżej przyjrzeć się temu treningowi pod wdzięczną nazwą Crossfit. Dlatego też poniżej napiszę, na czym polega Crossfit i jakie daje efekty osobie ćwiczącej.

Crossfit – co to?
Tak więc Crossfit to nic innego, jak rodzaj treningu kondycyjnego, który jest bardzo, ale to bardzo wyczerpujący. Za to daje niesamowite efekty pod kątem budowy masy mięśniowej, zwiększeniu siły fizycznej i poprawie wydolności organizmu. No dobrze, ale pewnie zapytacie się, na czym polegają ćwiczenia? Już mówię. Osoby trenujące Crossfit m.in., biegają, wiosłują, przenoszą najróżniejsze rzeczy, przewalają bardzo duże i ciężkie opony, robią pompki i brzuszki. Noszą także worki z piaskiem, skaczą na skakance, ciągną liny, podnoszą ciężary. Jednym słowem mówiąc robią dziesiątki innych rzeczy, których w żadnym wypadku nie znajdziemy w planie treningowym takiej zwykłej siłowni.
Źródło: pixabay.com
Jakie efekty daje Crossfit?
Oczywiście jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań ze strony lekarza to taki regularny i prawidłowy trening Crossfit to bardzo konkretny zysk dla ćwiczącego. Jaki? Trening Crossfit pozwala bowiem:
  • zrzucić zbędne kilogramy, jest tak, ponieważ utrzymywanie tętna w strefie „FAT burning zone” pozwala schudnąć, natomiast produkcja odpowiednich hormonów podczas ćwiczeń utrzymać wagę na określonym poziomie
  • zwiększyć wydolność naszego organizmu
  • osiągnąć wewnętrzną równowagę, gdyż duży wysiłek fizyczny jest równy zwiększonej ilości wydzielanego hormonu szczęścia
  • wzmocnić mięśnie
  • zwiększyć zakres ruchu
  • wyrzeźbić ciało.

Jak widać Crossfit daje wiele korzyści, jeżeli w Twoim przypadku nie ma przeciwwskazań do uprawiania tego typu treningu, to może warto zacząć ćwiczyć?

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *