Ćwiczenia przy dzieciach są możliwe!

Ćwiczenia fitness są jedną z form treningu, która pozwala kobietom po ciąży wrócić do formy, nie każda jednak może pozwolić sobie na wyjście z domu na siłownie. Na szczęście jest na to inny sposób.

Jak się okazuje, nawet mając niemowlaka kobiety, w prosty sposób bez zaniedbywania swojego dziecka mogą postarać się o powrót do formy. BuggyGym jest ostatnią modną formą ćwiczeń, która pozwala nam zamienić nudą przechadzkę z dzieckiem w coś, co powoli nam zadbać o formę. W czasie treningu na świeżym powietrzu wykonujemy ćwiczenia z wózkiem, są to ćwiczenia o charakterze aerobowym, wzmacniającym i rozciągającym. W tym czasie nasza pociecha słodko śpi, czy też z zaciekawieniem podziwia świat.

Kolejną formą treningu, na jaki mogą pozwolić sobie świeżo upieczone mamy, jest fitness dla mam z małymi dziećmi. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, które mają za zadanie pomóc młodym mamom wrócić do formy sprzed ciąży. Jedyną różnicą w tych ćwiczeniach jest fakt, że trening wykonujemy w towarzystwie dzieci. Na takich ćwiczeniach oprócz tradycyjnego fitnessu możemy się nauczyć jak odpowiednio trzymać i podnosić dzieci, tak by równomiernie stymulować ich rozwój oraz nie przeciążać swojego kręgosłupa. Poza tym wykonując takie ćwiczenia, wspomagamy ich rozwój psychoruchowy. Takie zajęcia świetnie sprawdzają się dla młodych mam, które nie chcą bądź nie mają z kim zostawić swoich pociech.

źródło: pixabay.com

Świeżo upieczona mama, czy też ta bardziej doświadczona może pozwolić sobie na krótkie treningi, dlatego tez warto się zastanowić nad zakupem bieżni, jak wiadomo przy małych dzieciach, wyjście z domu nie wchodzi w grę, a więc warto zastanowić się nad zakupem tego sprzętu, ponieważ w czasie kiedy dziecko śpi, my spokojnie możemy ćwiczyć na tym sprzęcie. Kupując bieżnie, mamy pewność, że w każdej chwili możemy wykonać krótki i efektywny trening, ponieważ bieganie jest jednym z ćwiczeń, które pozwala nam na szybką redukcję tkanki tłuszczowej.

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *