Jak nauczyć się jazdy na łyżworolkach?

Wiosna i lato to idealna pora na naukę jazdy na łyżworolkach. Jeżeli opanujemy jazdę na łyżworolkach latem, to jazda na łyżwach po lodowisku będzie zdecydowanie łatwiejsza. Sprawdźcie, jak zabrać się do nauki jazdy na łyżworolkach?

Zalety jazdy na łyżworolkach
Dzięki tej aktywności wyrobimy sobie mocne mięśnie nóg oraz zmysł równowagi. Jazdy na rolkach może nauczyć się każdy, dzieci mogą rozpocząć naukę już od 3 roku życia, jeżeli już mają mocne mięśnie nóg, które poradzą sobie z takim obciążeniem. Jazda na łyżworolkach w przypadku dorosłych pozwoli zadbać o wysportowaną i smukłą sylwetkę. Dla dzieci, to świetna forma zabawy.

łyżworolki, rolki, niska cena
Źródło: www.hop-sport.pl

Bezpieczeństwo to podstawa
Przed założeniem łyżworolek musimy zaopatrzyć się w kask, ochraniacze na nadgarstki, łokcie i kolana. Wymienione elementy muszą być dopasowane do osoby uczącej się. Kask, ani żaden inny ochraniacz nie może się zsuwać. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie łyżworolek, stopa w łyżworolkach musi być usztywniona, jednak jednocześnie nie może być w nich zakleszczona.

Odpowiednie miejsce do nauki na łyżworolkach
Najlepiej jeśli będzie to miejsce, gdzie nie jeżdżą samochody i rowerzyści. Najlepiej jeśli teren, który wybieramy jest chropowaty, ponieważ tam złapanie równowagi będzie łatwiejsze. Pamiętajmy, że podczas stania na rolkach, każdy ruch może spowodować jazdę. Niektórzy polecają naukę równowagi na rolkach na trawniku.

Nauka jazdy na łyżworolkach
Podstawa to prawidłowa postawa. Tułów powinien być lekko pochylony do przodu, ale nie garbimy się, kolana lekko ugięte. Pochylenie do przodu chroni przed upadkiem, ponieważ nadmierne odchylenie do tyłu powoduje zmianę środka ciężkości i w takim przypadku upadek na plecy jest gwarantowany. Postawę na rolkach i równowagę możemy poćwiczyć w domu. Jeżeli już nauczymy się utrzymywać równowagę, przejdźmy do jazdy. Stopy powinny być ułożone w literę T. Jedną nogą odpychamy się, nogę odpychającą dostawiamy do drugiej i przez chwilę jedziemy na dwóch, następnie zmieniamy kolejność nóg. Balansowanie ciałem wyćwiczymy ćwicząc jazdę na jednej nodze. Noga odpychająca powinna być przytrzymywana w górze.
Jeżeli mamy duże problemy z nauką jazdy na łyżworolkach, może lepiej zacząć od nauki na wrotkach, które dają większe poczucie stabilności i wyrobią w nas nawyk odpowiedniej postawy na rolkach.

Gdzie znajdziesz rolki w niskiej cenie?

Zapraszamy do sprawdzenia asortymentu na www.hop-sport.pl Znajdą tam Państwo łyżworolki w atrakcyjnej cenie. Dostępne modele są dostosowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy

rolko-wrotki
Źródło: www.hop-sport.pl

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *