Ćwiczenia na steperze

Jak poprawnie ćwiczyć ze stepperem?

Jestem pewna, że każda kobieta marzy o smukłych nogach, jędrnych pośladkach oraz zgrabnej sylwetce. Pewnie większość z nas myśli sobie, że, aby osiągnąć takie efekty potrzebny jest specjalny sprzęt do ćwiczeń. Otóż wcale nie! Tak naprawdę wystarczy do tego tylko i wyłącznie jedna, mała maszyna. Jaka? Oczywiście stepper. Ale czym jest stepper i jak się prawidłowo ćwiczy ze stepperem? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.

Tak więc stepper to jeden z najpopularniejszych sprzętów do ćwiczeń w domu. Jest tak, gdyż jego mały rozmiar i niska cena skutecznie nas skusiły do zakupu tego urządzenia fitness. W zasadzie stepper składa się tylko z dwóch pedałów, na których ustawiamy stopy. Ruchy na nim przypominają chodzenie po schodach bądź też wspinanie pod górkę. No dobrze, a jak prawidłowo ćwiczyć, by osiągnąć oczekiwane efekty?

Po pierwsze koniecznie pamiętajmy, że każdy trening na steperze powinniśmy rozpocząć od krótkiej rozgrzewki, która przygotuje nasze mięśnie na wysiłek fizyczny. Tak naprawdę wystarczy tylko i wyłącznie kilka minut ogólnorozwojowych ćwiczeń, takich jak: pajacyk lub bieg w miejscu, by rozgrzać organizm. Poza tym w trakcie trwania treningu warto jest abyśmy zadbali, o to, by puls utrzymał się na stałym poziomie. Takie intensywne ruchy w szybkim tempie znacznie przyspieszają nasz metabolizm i dają lepsze efekty, jeżeli chcemy naprawdę schudnąć. Pamiętajmy również o miarowym oddechu i odpowiedniej postawie ciała. Znaczy to, iż należy być wyprostowany, ściągnąć łopatki i napiąć mięśnie brzucha.

Na zakończenie dodam tylko, że jeżeli chcemy mieć smukłe nogi i jędrne pośladki to przygotujmy się na regularne treningi. Taka systematyczność to pewny klucz do sukcesu. Powinniśmy ćwiczyć 3 razy w tygodniu przez minimum 20 minut. Oczywiste oczywiście jest, że im lepsza kondycja tym dłuższy powinien być czas ćwiczeń. Z biegiem czasu warto jest też zwiększyć częstotliwość treningów.

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *