Które dyscypliny sportowe są najlepsze dla kobiet?

Chyba każda z nas zgodzi się ze mną w stu procentach, że my kobiety w dzisiejszych czasach żyjemy w bardzo dużym stresie. Ale ja znalazłam świetny sposób na relaks, jakim jest uprawianie sportu. Otóż sport nie tylko pomoże nam odprężyć się, ale także poprawi naszą kondycję fizyczną i co najważniejsze pomoże zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Takie dyscypliny sportowe są też dla nas miłą formą spędzania wolnego czasu. Z tego też względu pozwolę sobie wymienić kilka dyscyplin sportowych, które moim zdaniem są najlepsze dla kobiet. Oto one:

1 JAZDA NA ROWERZE

Jest to połączenie relaksu, rozrywki i sportu, z możliwością zwiedzania coraz to nowszych terenów. Silnie wpływa na rzeźbę nóg, dlatego z intensywnością i częstotliwością należy być ostrożną.

2 JOGGING

Polecany jest tym z nas, które lubią relaksować się we własnym tempie, z ulubioną muzyką w słuchawkach, jak również dla tych zapracowanych kobiet, które nie mogą dostosowywać swojego czasu do godzin pracy klubów fitness. Jogging to sport dla aktywnych pań ceniących chwile samotności i spokoju na łonie przyrody. Podczas joggingu pracują wszystkie mięśnie, dlatego nie ma konieczności wykonywania ćwiczeń na poszczególne partie. Wzmacnia zarówno kręgosłup, uda, brzuch i ręce.

3 AEROBIK

Przeznaczony jest dla tych z nas, które kochają muzykę i sport. Ta dyscyplina sportowa pozwala pracować nad wszystkimi partiami ciała w rytmie dynamicznej muzyki, wytwarzając przy tym masę endorfin.

4 SIATKÓWKA/KOSZYKÓWKA

Te dyscypliny sportowe są dla wszystkich sportsmenek uwielbiających działania zespołowe, podczas uprawiania gier drużynowych pracują szczególnie mięśnie nóg, brzucha i rąk. Sporty te również modelują nasze całe ciało.

Źródło: pixabay.com

5 BODY COMABT

Ta dyscyplina sportowa jest dla pań zafascynowanych sztukami walki. Sport ten to połączenie ciosów znanych z karate i boksu oraz gimnastyki.

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *