jak pozbyć się cellulitu

Jak pozbyć się cellulitu na udach?

Cellulit, cellulit jest to problem wielu kobiet, który doprowadza nas do złego samopoczucia. Absolutnie nie ma większego znaczenia wiek i waga każdej z nas, choć rzeczywiście więcej cellulitu pojawia się u kobiet w starszym wieku, bądź też po przybraniu na wadze. Pojawia się on oczywiście przede wszystkim na udach. Problem ten jest oczywiście mniej widoczny w zimnych porach roku, lecz gdy zbliża się lato i tak wyczekiwany, wymarzony urlop nad wodą to cellulit potrafi naprawdę spędzić sen z oczu każdej z nas. Widok nieprzyjemnych grudek na ciele, gdy możemy mieć na sobie, co najwyżej strój kąpielowy potrafi pozbawić nas chęci na jakikolwiek wyjazd. Nie martwmy się jednak, bo są ćwiczenia, które pozwolą nam na walkę z cellulitem na udach.

Oto one:

Ćwiczenie nr 1 – Martwy ciąg

Stańmy prosto, w dłoniach trzymajmy hantle lub butelki 2 l z wodą bądź piaskiem.
Następnie wykonajmy skłon, lekko uginając kolana. Napnijmy mięśnie ud i brzucha. Utrzymujmy neutralną pozycję kręgosłupa i wróćmy do pozycji wyjściowej. Wykonajmy 20 powtórzeń w 3 seriach.

Ćwiczenie nr 2 – Półprzysiady

Przyjmijmy wyprostowaną pozycję w lekkim rozkroku. Na wysokości klatki piersiowej trzymajmy dwiema rękami ciężarek. Wykonajmy półprzysiad, napinając mięśnie ud i wysuwając biodra maksymalnie do tyłu. Starajmy się, aby palce stóp cały czas znajdowały się przed kolanami. Ciężarek cały czas trzymajmy na wysokości Naszej klatki piersiowej. Utrzymujmy  neutralną pozycję kręgosłupa. Wróćmy do pozycji wyjściowej. Wykonajmy 20 powtórzeń w 3 seriach. W tym ćwiczeniu możemy zdecydować się na trudniejszą wersję. Zaraz po półprzysiadzie zróbmy wyskok do góry i przejdźmy bezpośrednio do kolejnego półprzysiadu. Wersję trudniejszą wykonujmy bez hantli.

Ćwiczenie nr 3 – Przysiad w zakroku

Zróbmy wykrok, tak by jedna noga znajdowała się z przodu, a druga z tyłu. Na palcach tylnej stopy oprzyjmy ciężar ciała. Ręce powinny spoczywać wzdłuż tułowia. Dodatkowo trzymajmy w nich hantle. Następnie ugnijmy kolano, do momentu, kiedy między Naszym udem, a z podudziem powstanie kąt prosty. Pamiętajmy, aby palce stopy znajdowały się przed kolanem. Wróćmy do pozycji wyjściowej i powtórzmy ćwiczenie z drugą nogą. Wykonajmy 20 powtórzeń na obie nogi. Powtórzmy trzy razy.
Źródło: pixabay.com

Ćwiczenie nr 4 – Wznosy bioder z wyprostowaną kończyną dolną

Połóżmy się na macie. Ręce powinny spoczywaj swobodnie wzdłuż Naszego tułowia. Jedną nogę podnieśmy do góry, zaś drugą zegnijmy w kolanie i oprzyjmy stopę o podłogę.
Następnie podnieśmy biodra do góry, opierając cały ciężar ciała na ugiętej nodze i ramionach. Wykonajmy 20 powtórzeń, a następnie zmieńmy nogę. Ćwiczenie powtórzmy w 3 seriach.

Ćwiczenie nr 5 – Przywodzenie ud w pozycji siedzącej

Usiądźmy na krześle. Plecy powinny być proste. Rozłóżmy szeroko ręce. Na nadgarstki załóżmy obciążenie. Na wysokości ud umieśćmy agrafkę. Stopy dotykają podłogi jedynie palcami. Następnie zbliżmy do siebie dłonie i zamknijmy je w pięści. Jednocześnie zbliżajmy do siebie uda. Wróćmy do pozycji wyjściowej. Wykonajmy 3 serie po 20 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 6 – Wznosy nóg w podporze przodem na przedramiona

Uklęknijmy na macie. Ciężar ciała oprzyjmy na ugiętych przedramionach. Podnieśmy jedną nogę do góry, tak by stopa też była skierowana ku górze. Następnie unieśmy i opuszczajmy podniesioną nogę. Podnosząc nogę pamiętajmy o kącie prostym między udem a podudziem. Wykonajmy 3 serie po 20 powtórzeń. Możemy zwiększyć efekty poprzez dodatkowe obciążenie podnoszonej nogi. Umieśćmy na niej ciężarek i wykonujmy serię ćwiczeń analogicznie jak w wersji podstawowej.

Ćwiczenie nr 7 – Wznosy nóg bokiem w podporze na przedramieniu

Oprzyjmy ciężar ciała na przedramieniu i ugiętej w kolanie nodze. Na drugiej nodze umieśćmy ciężarek. Ważne, aby obciążona noga tworzyła prostą linię z resztą ciała. Następnie unośmy ją w górę i w dół, bez kładzenia na matę. Wykonajmy 3 serie po 20 powtórzeń.

Zapisz

Zapisz

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *